Dział Archiwum > Archiwum 2008
Podsumowanie roku 2008 w GOK`u

Gminny Ośrode Kultury w Babimoście jak zwykle, niezależnie od pory roku, zaoferował wiele atrakcji dla mieszkańców miasta i gminy Babimost, aby umilić i urozmaicić im czas, podczas którego mogli się zabawić, rozprężyć i nabrać więcej sił do stawienia czoła trudom codziennego życia.
Kończące się wakacje, były świetną okazją do zorganizowania "Pożegnania lata", które w tym roku zorganizowano z myślą o przybliżeniu mieszkańcom muzyki country. Dlatego też w dniu 31 sierpnia odbył się "PICNIK COUNTRY",podczas którego grał i śpiewał zespół WEST SIDE . W czasie imprezy można było zakupić kapelusze i skorzystać z kilku atrakcji, z których największą popularnością cieszyło się RODEO. "Ujeżdżanie byka" było zabawą, którą również zorganizowano w formie zawodów, a jego zwycięzcą został Paweł świtała. Oprócz wielu rozrywek dla ciała, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował również dwie wystawy lokalnych artystów,cieszące się równie dużą popularnością:

- wystawę modelarską, której autorem był Tadeusz Kubiak.
- wystawę malarską, której autorem była Dominika Radzińska.

Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął swoje funkcjonowanie SALON GIER, który pomimo już kilku miesięcy funkcjonowania, nadal cieszy się ogromną popularnością. W salonie tym każdy może znaleŹć coś dla siebie i miło spędzić czas. Oprócz gry w bilard, można w nim znaleźć symulatory samochodowe, zabawić się fliper'em, poszaleć na "tancerzu" (ulubionej grze dziewczyn)oraz zagrać w cymbergaja (świetną zabawę dla całej rodziny). Od początku roku Gminny Ośrodek Kultury próbuje angażować naszą społeczność lokalną do różnego rodzaju konkursów. W związku z tym, także i jesienią nie mogło zabraknąć kilku. We wrześniu został ogłoszony,a w październiku rozstrzygnięty, KONKURS na nowe logo Gminnego Ośrodka Kultury. Zwyciężył w nim Tomasz Lemanowicz ,któremu to w dniu 14 grudnia, podczas koncertu Bożonarodzeniowego, zostanie wręczona nagroda dla zwycięzcy tego konkursu w postaci DVD. W listopadzie został natomiast ogłoszony "konkurs na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową" Regionu Kozła, którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród również odbędzie się także w dniu 14 grudnia.
Dzień 11 października jako Dzień Edukacji, był świetną okazją do organizacji "szczególnego" wydarzenia artystyczno-kulturalnego. Pamiętając historię (tą starszą i tą najnowszą) i rolę jaką w niej odgrywały żart i satyra, Gminny Ośrodek Kulturyw celu uświetnienia tego święta zorganizował Babimojski Wieczór Kabaretowy, podczas którego wystąpiły kabaret "Z Konopii" oraz "Z Bo-ku". Ich występy nawiązywały zarówno do wydarzeń tych najbardziej aktualnych jak i odwoływały się do historii. Swoimi występami kabarety te zdobyły duże uznanie wśród publiczności i na koniec występów zgromadziły gromkie brawa.
Ponieważ Gminny Ośrodek Kultury wychodzi naprzeciw współczesnym trendom dotyczącym organizacji różnego rodzaju imprez kulturalno-rozrywkowych, w dniu 21 listopada zorganizowany został koncert zespołu BLU SOUNDS - typowego przedstawiciela polskiego bluesa. Wstęp na koncert był bezpłatny ,a nowością organizacyjną było miejsce koncertu - Centrum Konferencyjne Brancon. Miejsce to wybrane zostało przede wszystkim, aby stworzyć pewien "klimat",nawiązujący do typowej muzyki bluesowej, której najwybitniejszymi przedstawicielami są takie zespoły i wykonawcy ja DŻEM, Nocna Zmiana Bluesa czy Tadeusz Nalepa. Tam właśnie można było wysłuchać "muzycznych kawałków bluesa" w towarzystwie swoich znajomych, zasiadając przy stolikach i popijając "kufel piwa".
Na koniec listopada dla naszych najmłodszych, zorganizowane zostało przedstawienie pt. "Kolędy do świętego Mikołaja Clown Cirrus Show Rupherta i Rico". Wstęp na przedstawienie był bezpłatny, a dzieci bawiły się w różnego rodzaju grach i zabawach organizowanych przez dwóch wspaniałych clownów. W czasie tych zabaw i na ich zakończenie, każde dziecko otrzymało wiele słodyczy, kapeluszy i trąbek, ale przede wszystkim otrzymało wiele uśmiechu i wspaniałej zabawy.
Oprócz działalności typowo rozrywkowej w swoich działaniach nie zapomnieliśmy również o rozwoju edukacyjnym naszych najmłodszych. W związku z brakiem możliwości nauki języka angielskiego w szkole podstawowej, od listopada Gminny Ośrodek Kultury zorganizował naukę języka angielskiego. Nauka tego języka odbywa się metodą Calana, która uznawana jest za jedną z najbardziej efektywnych metod nauki komunikowania się.

Do końca roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizuje jeszcze takie imprezy jak:

  • Gminny Przegląd Grup Jasełkowych - 12 grudnia,
  • Koncert Bożonarodzeniowy - 14 grudnia,
  • Bal Sylwestrowy z pokazem sztucznych ogni we współudziale z klubem sportowym KLON Babimost - 31 grudzień.

W grudniu również rozpoczyna swoją działalność nowa sekcja - nauka tańca hip-hop, do której zapraszamy wszystkich chętnych. Wiele interesujących informacji, dotyczących działania Gminnego Ośrodka Kultury można znaleźć na stronie internetowej http://www.gok.babimost.net, która to jest aktualizowana na bieżąco. Na tej stronie zachęcam również naszych mieszkańców do umieszczania swoich komentarzy oraz dokonywania wpisów w Księdze gości. Państwa opinie będą bowiem cenną informacją dotyczącą naszej pracy i wskazówkami dotyczącymi Waszych oczekiwań co do dalszej działalności kulturalno-rozrywkowej.


Korzystając z okazji chciałabym złożyć mieszkańcom naszego miasta i gminy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok oraz zachęcić do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Aneta Sybis-Jeż.

Załączniki