Ferie z GOK - Podsumowanie LEGOLAND

19-02-2018

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku od codziennej nauki w szkole dlatego Gminny Ośrodek Kultury jak co roku przygotował dla najmłodszych ciekawą ofertę. Cały turnus odbywał się pod hasłem LEGOLAND a więc wiele zajęć było związanych z klockami LEGO.

W pierwszym dniu wszyscy rozpoczęliśmy zajęcia od zapoznania się i spisania wspólnie Kodeksu tak aby wzajemne przebywanie było przyjemnością dla każdego. Za pomocą prostej zabawy z piłka poznawaliśmy swoje imiona bo każdemu jest na pewno miło gdy druga osoba zwraca się do niej po imieniu. Następnie uczestnicy stworzyli odciskami swoich palców gigantyczny napis „Ferie z GOK” oraz „Legolandia”, który towarzyszył nam przez wszystkie dni razem z symbolem Ferii czyli ludzikiem Legusiem. W ramach kolejnych zajęć dzieci poszły na spacer do Fitness Parku, który działa przy CSiR „Olimpia”. Wiele dzieci było tam pierwszy raz. Po obiekcie oprowadziła nas Pani Patrycja – zwiedziliśmy różne pomieszczenia w tym m.in. siłownię i salę fitness. Po powrocie na dzieci czekała pyszna niespodzianka – wszyscy jedli aż im się uszy trzęsły!

Drugi dzień upłynął pod znakiem przebierańców. Wszyscy przyszli przebrani w stroje policjantów, wróżek czy spiderman’ów. Zajęcia rozpoczęliśmy od tworzenia z kartonów gigantycznych klocków a potem wszyscy budowali z nich domek dla naszego Legusia. Potem przyszła kolej na prawdziwe klocki Lego – dzieci podzieliły się na kilka grup i każda z nich układała inny zestaw. Kolejna wyśmienitą zabawą było wykonywanie stroi z papieru a następnie prawdziwy pokaz mody na scenie, przy muzyce i w blasku kolorowych świateł. Na zakończenie na uczestników czekała słodka niespodzianka – mniam, mniam… !!

W trzecim dniu po godzinie 6:00 pod Ośrodek Kultury podjechał autobus, który zawiózł wszystkich do Wrocławia gdzie odbywała się wystawa budowli z klocków Lego. Znane postacie, makiety miast, gigantyczny samolot Air Force 1, dźwigi zachwyciły młodych Babimojszczan. Na zakończenie pobytu we Wrocławiu posiłek czekał w restauracji Mc Donald.

Czwartego dnia po sprawdzeniu obecności dzieci poszły na spacer do Posterunku Policji gdzie czekał na nich asp. Piotr Czuba. Oprowadził wszystkich po posterunku, pokazał radiowóz od środka i wręczył naszym lego-dzieciakom odblaski, żeby po zmroku czuły się bezpiecznie. Na komisariacie zamieszkuje nowy lokator – rybka w akwarium. Dzieci za zadanie miały wybrać jej imię po powrocie do GOK-u. Na zakończenie dnia każdy wykonywał własne pudełko do popcornu by potem napełnić je popcornem i zasiąść w fotelach Sali Widowiskowej gdzie instruktorzy wyświetlili filmy z różnych imprez organizowanych w ciągu roku.

Ostatniego dnia odbyła się gra miejska gdzie wszyscy szukali naszego ludzika. Aby go odnaleźć było trzeba wykonywać różne zadania. Wskazówki do odnalezienia czekały przy CSiR w Olimpia, koło samolotu przy hotelu, w Ochotniczej Straży Pożarnej, Bibliotece, Komisariacie Policji. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Zakończeniem akcji poszukiwawczej była wspaniała akcja naszej OSP. Dzielni druhowie uratowali z dachu starej piekarni naszego ludzika, który strasznie zmarzł. Z uśmiechami na twarzy, niosąc Legusia wszyscy wrócili do Ośrodka Kultury aby zjeść pyszną kiełbasę z ogniska i otrzymać dyplom. Na zakończenie wszyscy mogli oglądać eksperymenty, które każdy może wykonać w domu z pomocą osoby dorosłej.

Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście. Gorące „DZIĘKUJĘ” kierujemy również do druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, policjantów z Posterunku Policji w Babimoście, Biblioteki Publicznej, Centrum Sportu i Rekreacji „OLIMPIA” oraz wszystkich tych, którzy sprawili że ferie były ciekawe i kolorowe.

DZIEŃ PIERWSZY
DZIEŃ DRUGI