Partnerskie Warsztaty Wielkanocne 2018 - podsumowanie


20-03-2018

 

W dniach 16.03 – 18.03.2018 odbyły się "Partnerskie Warsztaty Wielkanocne 2018" z udziałem pań z KGW gminy Babimost oraz osób z partnerskiego Neuruppin. Gościnnie przyjechała do nas również partnerska delegacja z Döbern. Finałem warsztatów była prezentacja przepięknie udekorowanych i bogato zastawionych stołów na Sali wiejskiej w Nowym Kramsku.

Przez trzy dni przedstawiciele partnerskiego Neuruppin oraz naszej gminy uczyli się wykonywać różne ozdoby świąteczne wykonywane metodą decoupage oraz innymi, które dla większości stanowiły nowe doświadczenie oraz doskonalili swój kunszt kulinarny poznając inne przepisy i tradycyjne potrawy. Oprócz typowych warsztatów dekoracyjnych i kulinarnych uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Ochli gdzie w skansenie zapoznali się z tradycjami ludowymi – również tymi związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. Na zakończenie
w niedzielne popołudnie odbyły się tradycyjne prezentacje stołów wielkanocnych. Można było podziwiać wspaniałe dekoracje nawiązujące do wiosennej pory oraz skosztować różnych potraw związanych z Wielkanocą. Tuż przed degustacją odbył się koncert kapeli ludowej Kotkowiacy z Jurkiem Skrzypczakiem na czele.

 

Bardzo cieszymy się, że tylu mieszkańców oraz gości skorzystało
z okazji i uczestniczyło w tej imprezie.