Koncert charytatywny dla Eweliny - podsumowanie

26-06-2018

Kiedy nie cały tydzień temu dowiedzieliśmy się o potrzebnej pomocy dla Eweliny - mamy naszych GOKowskich wychowanków z sekcji wokalnej, postanowiliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Lepsza Przyszłość” podjąć się zorganizowania akcji pomocowej. Ewelina z Kolesina musi przejść poważną i skomplikowaną operację serca we Wrocławiu. Mimo goniącego nas czasu bo pozostał wtedy tylko tydzień na uzbieranie ponad 23 tysięcy złotych, wzięliśmy się do pracy szukając atrakcji, gwiazd i ludzi z dobrym serduszkiem, którzy zechcieli by nas wesprzeć przy organizacji a zarazem wesprzeć Ewelinę. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy koncert charytatywny i żyliśmy nadzieją, że mieszkańcy nie zawiodą i przyjdą na koncert by pomóc. Nie myliliśmy się! Punktualnie o 17:00 rozpoczęliśmy występy na scenie. Mogliśmy podziwiać takich artystów jak: Jolanta Reimann, Małgorzata Radna, Natalia Wośko, Marta Liczbańska, Kapele Koźlarskie z Kargowej i Zbąszynia na czele kolejno z Jerzym Skrzypczakiem oraz Janem Prządką, Orkiestrę Dętą z Babimostu, Zespół „Wiwat” z Podmokli Małych, Zespół „Diverso”, zespół „Wiolinki” z Nowego Kramska. Gościem specjalnym był Szymon Chodyniecki – młoda, wschodząca gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej i przesympatyczny Paweł Lisek z Nowego Tomyśla prezentujący wspaniałe hity polskiej muzyki. Na przybyłych widzów czekały stoiska ze słodkościami przygotowanymi przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasz książek przygotowany przez Bibliotekę Publiczną oraz dmuchane zamki i popcorn dla dzieci. Należy przypomnieć ze dochód ze WSZYSTKICH ATRAKCJI oraz z zakupu cegiełek wstępu przeznaczony miał być na opłacenie wszystkich kosztów operacji Eweliny. Bawiliśmy się razem prawie do godziny 22:00 kiedy to usłyszeliśmy że zebraliśmy ponad 8.300,00 zł. Teraz możemy przekazać wiadomość oficjalnie, że do puszek z Waszych kieszeni a raczej z gorących serc trafiło 8500 zł! Do tej kwoty Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” dołoży jeszcze 3.000 zł co da nam łączną kwotę 11.500,00 zł. BRAWO!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę publiczną:

- Jolancie i Markowi Taberskim (Dwór Kolesin, AgroTabera)

- Gospodarstwu Ogrodniczemu państwa Brudło z Jaromierz

- Michałowi Kotlarskiemu (dmuchane zamki)

- drukarni GreenDruk ze Zbąszynia

- Wiolecie Macholak

- Centrum Sportu i Rekreacji „Olimpia” z Babimostu

- Salonowi Kosmetycznemu „Pretty Woman”

- Anecie Trocholepszej

- Burmistrzowi Babimostu Bernardowi Radnemu

- Nadleśnictwu Babimost

- Izabeli Melson

- KGW Nowe Kramsko, Laski, Kolesin, Podmokle Małe, Podmokle Wielkie

- Kwiaciarni pani Edyty Tomaszewskiej z Belęcina

- wszystkim artystom którzy bez chwili zawahania zgodzili się, dotarli (od 150 m do ponad 400 km) i wystąpili na koncercie całkowicie BEZPŁATNIE! Pokazaliście swoją wielkość!

oraz wszystkim niewymienionym oraz chcącym pozostać anonimowym.

PRZEDEWSZYSTKIM DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM I GOŚCIOM ZA UDZIAŁ I WSPARCIE TEJ INICJATYWY! POKAZALIŚCIE, ŻE MOŻNA NA WAS LICZYĆ I POTWIERDZILIŚCIE ŻE W GRUPIE JEST SIŁA!

Droga Ewelino, zdrowiej i wracaj z powrotem do gminy Babimost! W piątek wszyscy będziemy trzymać kciuki za powodzenie operacji!