Lubuskie Święto Plonów w Babimoście


11-09-2018

 W dniu 09.09.2018 r. w Babimoście odbyło się Święto Plonów województwa lubuskiego. Przygotowania trwały już od wielu tygodni aby sprostać zadaniu a uczestniczyli w nich pracownicy różnych jednostek organizacyjnych Gminy Babimost w tym Gminny Ośrodek Kultury. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej sprawowanej w intencji rolników po której wyruszył wesoły i barwny korowód wiodąc uliczkami miasta na obiekty Centrum Sportu i Rekreacji. Na scenie ceremonię zainaugurowała Natalia Wośko śpiewając „Piosenkę o Babimoście” a po niej głos zabrały władze szczebla lokalnego zaczynając od burmistrza Bernarda Radnego aż po panią marszałek Elżbietę Polak i ministra rolnictwa. Obrzędom na scenie oraz przed nią towarzyszył Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. K. Figasa z Zielonej  Góry.

W ramach artystycznego akcentu LZPiT zaprezentował również program artystyczny z różnymi tańcami i przyśpiewkami różnych regionów Polski. Następnie na scenie prezentowały się zespoły z województwa lubuskiego – Kapela „Kotkowiacy”, Chór „Cantabile”, Zespół „Dąbrowszczanka”, Zespół „Kargowiacy”, Zespół „Wiwat. W prezentacji gminnej na scenie zaprezentowała się młodzież z sekcji wokalnej prowadzonej przez Marcina Szczechowiaka, Jolanta Reimann, Hanna Krawczuk oraz zespół „Wiolinki” prowadzony przez Wioletę Malinowską. Na zakończenie wystąpił zespół „Loka” który porwał widownie do wspólnej zabawy oraz zespół „FunBit”, który zadbał o oprawę muzyczną zabawy tanecznej.

Podczas całego dnia towarzyszyły na placu stoiska z lokalnymi produktami, które mozna było zakupić, stosika gastronomiczne oraz promocyjne instytucji i firm.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w realizację Lubuskiego Święta Plonów a rolnikom z tej  okazji życzymy dużo zdrowia, zawsze dobrych zbiorów i pomyślnej pogody.
 

GALERIA