Polsko-Niemieckie Warsztaty Rękodzielnicze


11-09-2018

 

W dniach 07.09 – 09.09.2018 r. odbyły się Polsko-Niemieckie Warsztaty Rękodzielnicze na które do Babimostu przyjechała grupa z partnerskiego miasta Neuruppin. Wśród uczestników było mnóstwo już znajomych nam osób, które często biorą udział w integrujących dwie społeczności projektach. W ramach projektu odbyły się warsztaty wikliniarskie, decoupage oraz wykonywania ozdób ze zboża ponieważ w ostatni dzień projektu odbywało się Lubuskie Święto Plonów.

Decoupage to technika, która w Polsce jest coraz bardziej rozpoznawalna. W pierwszy dzień uczestnicy ozdabiali tą techniką tradycyjne „ryćki” czyli małe taboreciki. Ozdobione kwiatami i różnymi ornamentami „ryćki” powędrowały do domu każdego uczestnika i na pewno będą przypominać o wspólnej integracji. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się zabawa integracyjna przy ognisku z występem amatorskiego zespołu muzycznego.

Drugiego i trzeciego dnia panie i panowie wykonywali koszyczki z wikliny oraz „wieńce”. Ponieważ prace wykonywano na zewnątrz wzbudzało to zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy podpatrywali poczynania uczestników.

Ponieważ mamy okres dożynkowy a w niedzielę w Babimoście odbywało się Lubuskie Święto Plonów zaproszono uczestników w drugi i trzeci dzień projektu na warsztaty wykonywania ozdób ze zboża oraz ziół i kwiatów. Każdy miał do wykonania m.in. zdobienie drewnianej łyżki kuchennej.

Na zakończenie trzeciego dnia odbyło się spotkanie podsumowujące oraz wręczenie upominków dla uczestników.


Galeria