Jarmark Bożonarodzeniowy za nami


17-12-2018

 

 W dniu 15 grudnia 2018 roku na placu Targowiska Miejskiego odbył się X Jarmark Bożonarodzeniowy. Mieszkańcy naszej Gminy, jak również z miejscowości ościennych, odwiedzili targowisko i świętowali razem z nami. Atmosfera była świąteczna, serdeczna i niepowtarzalna. Korzystając z okazji można było zrobić przedświąteczne zakupy na stoiskach handlowych.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 13:00 występem dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście. To waśnie ci najmłodsi zgromadzili pod sceną największą liczbę publiczności, przenosząc ich w atmosferę świąt. Można było posłuchać kolęd oraz świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Wiwat”, dzieci i młodzieży z sekcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście, jak również w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Babimost. W tym roku zaprezentowały się również dzieci z sekcji tanecznej GOK „JUMP WAKE UP”. Główną gwiazdą tegorocznego jarmarku był zespół XMAS SINGERS. Ale nie tylko pod sceną gromadziły się tłumy. Chętnie odwiedzana była stajenka, w której pod opieką Marii i Józefa, leżał mały Jezusek. Figury, które nawiązywały do świętych postaci, wykonane były z drewna. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przybył do naszego Babimostu, specjalnie dla tych najmłodszych i tych starszych uczestników imprezy, ze świątecznej Laponii. Rozdawał świąteczne uśmiechy i cukierki. Słodkości można było również skosztować na stoiskach przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy. Na ich stoiskach nie zabrakło pierogów, uszek i krokietów. Na stoisku przedszkola „Pod Muchomorkiem” można było kupić piernikowe chatki, robione przez dzieci i ich rodziców. Uczniowie ze szkół przygotowali stoisko z ręcznie wykonanymi stroikami. Na jarmarku można było kupić choinki – żywe i sztuczne, ozdoby świąteczne, karpie, słodycze, zabawki oraz inne, przydatne w okresie świątecznym towary. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” zapraszało do przygotowanego „Miasteczka Bożonarodzeniowego”, w którym można było wspólnie zrobić świąteczne ozdoby. W tym roku na placu targowiska został przygotowany domek św. Mikołaja, który wraz ze swoimi śnieżynkami był dla dzieci, młodzieży, a nawet tych najstarszych.

Należy wspomnieć, że główną ideą jarmarku jest wspólne świętowanie, spożywanie razem posiłku, rozmowy. Dzisiaj ludzie żyją w biegu zapominając o magii świąt Bożego Narodzenia i spędzaniu czasu razem.

W świątecznym klimacie kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy dobiegł końca. Wierzymy, że ta świąteczna atmosfera, która panowała w minioną sobotę za rok przyciągnie jeszcze większe tłumy. Już dziś serdecznie Was na niego zapraszamy. (źródło)GALERIA