Przedświąteczne spotkanie organizacji społecznych w Gminie Babimost

19-12-2018

Działające w Gminie Babimost stowarzyszenia społeczne od lat kultywują zwyczaj tradycyjnych spotkań przed Bożym Narodzeniem, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno - noworoczne. Piękna tradycja spotkania opłatkowego od zawsze łączyła całe pokolenia i tak było tym razem, bowiem na zaproszenie odpowiedziało wiele osób. Tegoroczne spotkanie odbyło się we wtorek 18 grudnia 2018 r. w sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście; Burmistrz Babimostu Bernard Radny z małżonką, z-ca burmistrza Genowefa Materna, sekretarz Gminy Sylwia Panaś, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
w Babimoście Aneta Sybis-Jeż, inżynier nadzoru Nadleśnictwa w Babimoście Leszek Stasik, dyrektor zakładu Tektury Falistej i Opakowań w Babimoście Piotr Rachowski, kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Babimoście Halina Trocholepsza, kierownik do spraw komunikacji IKEA Industry Poland w Chlastawie Hanna Kramska oraz organizacje - Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - z Koła Nr 1 w Babimoście, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków-Koło w Babimoście, Babimojski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rejonowe Koło Pszczelarzy, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół.
W uroczystości uczestniczyło 180 osób.

Przedświąteczne spotkanie umilił występ kolęd i pastorałek w wykonaniu sekcji wokalnej działającej przy w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Spotkanie opłatkowe prowadziła niezastąpiona w tej roli  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Aneta Sybis-Jeż.

Po części artystycznej życzenia świąteczne złożyli zebranym prezesi i przewodniczący stowarzyszeń, w tym Alfred Hajduła, Ryszard Nadobnik, Piotr Tomczyk, Helena Latoń, Teresa Chromińska, Stanisław Baer. Następnie głos zabrał Burmistrz Babimostu Bernard Radny, który życzył zebranym rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i sukcesów w nadchodzącym 2019 roku. Po wszystkich serdecznych i ciepłych życzeniach, zakończyła się część oficjalna uroczystości. Zebrani łamiąc się opłatkiem, symbolem zgody i pojednania złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy. Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera. Wspólne świętowanie połączyło z nami  tych, którzy nas kochają i chcieli nas obdarować Swą obecnością.