Lubuski Festiwal Piosenki - PRO-ARTE 2019

11-03-2019

11 marca 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście przystąpił do lubuskiego Festiwalu Piosenki, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W roku 2019 czeka uczestników wiele zmian w stosunku do ubiegłego roku, a mianowicie organizacja Finału Wojewódzkiego, w którym uczestnicy będą występowali z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Przed finałem odbędą się obowiązkowe warsztaty wokalne z uczestnikami przygotowujące ich do tego wydarzenia. W br. instruktor sekcji wokalnej z Gminnego Ośrodka Kultury przygotował do lubuskiego Festiwalu Piosenki trzy osoby w dwóch kategoriach wiekowych ;

- III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2006 – 2004)

- IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2003 – 2000)

Jedna z naszych uczestniczek przeglądu Lubuskiego Festiwalu Piosenki Natalia Wośko otrzymała nominacje do półfinału wojewódzkiego.