Tak spędziliśmy Popołudnie Seniora

24-04-2015

W dniu 23.04.2015 odbyło się „Popołudnie Seniora” – nowa propozycja spędzania czasu wolnego przez seniorów w Ośrodku Kultury. Na pierwszym spotkaniu przy kawie i cieście zgromadzeni zapoznali się z twórczością lokalnych rękodzielniczek – Agnieszki Waligórskiej, Teresy Król i Anity Nowak. Podziwiać było można przedmioty przyozdobione metodą decupage, piękne rzeczy stworzone za pomocą szydełka czy kwiaty i ozdoby wykonane z bibuły i krepy. Drugim artystycznym akcentem podczas spotkania było wspólne śpiewanie popularnych piosenek przy akompaniamencie akordeonu na którym zagrał Marcin Szczechowiak. Znalazły się nawet odważne osoby, które postanowiły zaśpiewać coś a’capella. Ostatnim punktem programu był wykład na temat naturalnego kolagenu w życiu człowieka.

„Popołudnia Seniora” będą odbywały się cyklicznie w okresie jesienno-zimowym, a w stałą ofertę artystyczną Gminnego Ośrodka Kultury od września zostanie wpisana nowa sekcja – „Akademia Seniora”. Zapisy od 01.06.2015 r!