Artyści - Dni Babimostu

22-05-2015

Mezo
Od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE, WSTAWAJ, ŻEBY NIE BYŁO, ANIELE czy MEZOKRACJA. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Wielki pasjonat sportu, w szczególności biegania i tenisa.
Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show BITWA NA GŁOSY i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach.
Teksty Meza skoncentrowane są na przekazie. Jego misją jest motywowanie ludzi do doskonalenia się, przełamywania swych słabości, poprawy swego życia. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (kierunek politologia) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył wiele maratonów (życiówka 3h23m) a w 2014 zdybył tytuł Wielkiego Szlema Artystów w tenisie ziemnym.
W maju 2014 światło dzienne ujrzała najnowsza płyta Mezo pt. KRAJOBRAZ PO BITWIE promowana dotychczas singlami JEDYNA (THE ONLY ONE), NA NOWO i ŚWIĘTY SPOKÓJ.

Papa D.
Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Zespół zakończył współpracę z perkusistą Tadeuszem Łysawą i współzałożycielem grupy – Mariuszem Zabrodzkim. Odtąd grupę tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.

Na początku roku 2009 z zespołu odszedł Marcin Tywoniuk, a jego miejsce zajął producent ostatniej płyty Filip Siejka.

26 marca 2011 zespół wystąpił na benefisie Adama Małysza. W 2015 r. Zespół obchodził rocznicę 30 lecia i został odznaczony medalem Zasłużeni Dla Kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz otrzymał nagrody Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS,oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców SAWP

Kabaret Zachodni

Kabaret Zachodni powstał bardzo niedawno. Prawie wczoraj. Ciekawe co?
Powstał z połączenia czwórki artystów, którzy kabaretem i sztuką rozśmieszania zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym- dla jasności. Wywodzą się i nieustannie działają w  Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym.

Cocktail Boys
Coctail Boys to nowa jakość coverowego grania, która doskonale wpisuję się w aktualne trendy muzyczne.
Połączenie Disco Polo z autorskimi, poprockowymi aranżami dało wybuchową mieszankę przebojów.
Jesteśmy muzykami z wieloletnim doświadczeniem estradowym. Każdy z nas współtworzył różnorodne, czasami
bardzo wymagające projekty w klimatach jazzu, popu czy rocka - co świetnie wpływa na nasze wspólne granie
i pozytywny klimat w trakcie koncertów.

Teatr Trójkąt

Teatr Rozrywki Trójkąt istnieje od 2010 roku. Naszym ulubionym sposobem wypowiedzi są formy komiczne (nie ma nic przyjemniejszego, niż rozśmieszanie ludzi), aczkolwiek zdarzają się nam także poważniejsze realizacje. W repertuarze mamy spektakle zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale zawsze staramy się, aby były one atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz wysoce interaktywne. Wszelkie informacje o aktualnie granych spektaklach znajdą Państwo w zakładce "oferta".

Magik-Iluzjonista Daniel Jedynak
Swoją przygodę z magią zaczął dawno temu i pasja ta nie opuściła go do dziś. Swój fach doskonalił na wielu seminariach zagranicznych sław iluzji takich jak: Dynamo, David Williamson, David Stone, Axel Heclau czy Juan Mayoral. Wiele lat występowania pozwoliło mu przygotować pokaz iluzjonistyczny, który oczarowuje i zaskakuje widzów, zapewniając przy tym świetną zabawę i oryginalną rozrywkę. Zadowolenie klienta jest dla niego najważniejsze i tym właśnie kieruje się podczas przygotowywania pokazu. Daniel miał okazję prezentować swoje show m.in. dla takich gwiazd oraz firm jak: Stachursky, Mariusz Czerkawski, Kabaret OTTO, Rafał Mroczek, firma MPK, Saturn, czy też na prezentacji zawodników Górnika Zabrze.

Biesiada Show
To trzy częściowa biesiada z przebojami, koncert coverowy obejmujący trzy różne bloki tematyczne. Świetnie dobrany i znany wszystkim repertuar, szałowe stroje, humorystyczna a zarazem zawodowa konferansjerka, dynamiczne aranżacje i profesjonalne wykonanie dają w sumie bardzo atrakcyjny koncert  biesiadny, akceptowany przez wielopokoleniową publiczność.

Night Lovers
Night Lovers to zespół, którzy przywrócił prawdziwe Disco Polo. Historia polskiego Disco zatacza swoje koło i wraca do korzeni dzięki zespołowi Night Lovers.
Jeden z najbardziej melodyjnych i skocznych zespołów jaki reprezentuje ten gatunek. Ich utwory Do Raju Bram, Za Uśmiech Twój, Dlaczego, Bez Ciebie, Letnia MIłość, Polskie Dziewczyny powodują powrót do najlepszych czasów Disco Polo.
Jako pierwsi w historii Disco Polo wydali teledysk będący filmem fabularny, który uznawany jest za najlepszy teledysk w branży jaki kiedykolwiek zrealizowano.
Sprawdzają się na każdego rodzaju imprezie od lat 5 do 105. Śpiew na żywo, aranżacje z lat 90' poskutkowały tym, że zaledwie po dwóch latach istnienia zespół dotarł na sam szczyt liderów Disco Polo, zastępując przy tym godnie pierwszą legendę Disco Polo, zespół Fanatic. Akcentując to wydarzenie zespół nagrał utwór Bajka