Podsumowanie Partnerskich Warsztatów Teatralno-Muzycznych

15-06-2015

W dniach 12-14.06.2015 Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Euroregionem „Sprewa-Nysa-Bóbr” zorganizował Partnerskie Warsztaty Teatralno-Muzyczne. Młodzież z Polski i Niemiec wzięła udział w warsztatach wokalnych, gitarowych, perkusyjnych oraz teatralnych. Zajęcia były prowadzone przez wspaniałych, doświadczonych instruktorów, którzy pomagali kształtować odpowiednio swój kunszt artystyczny.

Pierwszego dnia pobytu wszyscy spotkali się z instruktorami i zaczęli pierwsze zajęcia warsztatowe. Każda grupa przygotowywała wspólne wystąpienie na niedzielne popołudnie.

W sobotę od samego rana uczestnicy polscy i niemieccy ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów.

W niedzielny poranek młodzież spotkała się po raz kolejny aby przygotować się do koncertu i odbyć ostatnie próby. O godzinie 12:00 rozpoczęły się wspaniałe występy artystyczne. Każda grupa zaprezentowała co nauczyła się w trakcie tych 3 dni. Grupy wokalna, gitary i perkusji zaprezentowały różne utwory muzyczne natomiast grupa teatralna przygotowała przedstawienie „Calineczka”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu warsztatów i mają nadzieję, że jeszcze nie raz będą mogli się spotkać i wspólnie popracować.