Biesiada folklorystyczno-śpiewacza!

09-11-2015

W dniu 06.11.2015 r. na Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście odbyła się coroczna impreza – Biesiada Folklorystyczno-Śpiewacza organizowana przez Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” oraz Gminny Ośrodek Kultury.

W tym roku do Babimostu zawitały zespoły z 5 różnych gmin województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się „Jarzębinki” z Otynia. Kolejnym wykonawcą był zespół „Perły – Sumsiodki” z sąsiedniego Siedlca. Jako trzeci zaśpiewał Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów. Nie mogło również zabraknąć gospodarzy z gminy Babimost a mianowicie zespołu „Wiwat” z Podmokli Małych. Na zakończenie prezentacji zaśpiewały Panie z grupy „Nietkowianki” z gminy Czerwieńsk.

Po zakończonych występach wszystkie zespoły udały się na salę bankietową, gdzie czekał na nich ciepły posiłek oraz kawa i placek. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego muzykowania oraz śpiewania.

Wszystkim grupom śpiewaczym serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!