Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości


12-11-2015

11 listopada świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę Niepodległości. Naród pozbawiony własnego Państwa, rozdarty przez zaborców i intensywnie wynarodowiany, zachował mimo tych działań jedność i swoją tożsamość. Dziś żyjemy w wolnym i demokratycznym Państwie jednak musimy pamiętać o dokonaniach naszych przodków, którzy z poświeceniem własnego zdrowia i życia walczyli o naszą Polskę.
 

Jak co roku po złożeniu wieńców pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień Burmistrza Babimostu.
 

W holu Sali Widowiskowej wszyscy mogli podziwiać fantastyczne modele statków autorstwa Tadeusza Kubiaka - ubiegłorocznego laureata nagrody Burmistrza Babimostu w kategorii "Kultura". Uroczystość w sali rozpoczął zespół "The Friends" działający przy Ośrodku Kultury, który wykonał pieśni patriotyczne.


Wyróżnienia za upowszechnianie i ochronę kultury otrzymali: Wiktoria Olender, Andżelika Drozda, Dominika Malinowska, Kamil Knobel oraz Adam Knobel. Wszystkie osoby aktywnie tworzą kulturę ludową i promują naszą gminę występami w całym kraju.
 

W kategorii „Twórczość Artystyczna” nagrody otrzymali Jarosław Fabiś, Sebastian Kargul, Zbigniew Wołek, Tomasz Zarzycki, Krzysztof Fiołka.
 

Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymał Wojciech Malajka – zawodnik kadry narodowej w Unihokeju.
 

Za podejmowanie inicjatyw społecznych i bezinteresowną pracę na rzecz społeczności lokalnej nagrodę otrzymał Ryszard Dajek – wieloletni działacz struktur OSP w Babimoście.
 

W kategorii „Gospodarka” nagroda została przyznana PKN Orlen S.A. za wkład w rozwój gospodarczy gminy oraz tworzenie nowych miejsc pracy.
 

Uroczystość była też doskonałą okazją do wręczenia odznak miejscowym pszczelarzom. Odznaki brązowe, srebrne i złote zostały przyznane przez Polski Związek Pszczelarski, a wręczone przez Burmistrza Babimostu – Bernarda Radnego oraz Prezes Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Babimoście – Stanisława Baer.
 

Złote odznaki otrzymał Kazimierz Baumgart, Piotr Szymański oraz Antoni Dulat. Odznaki srebrne powędrowały do Mariusza Ruta oraz Dariusza Palickiego. Odznaki koloru brązowego odebrali: Bernard Flak, Leszek Bułczyński, Władysław Rusewicz, Jan Kaczkowski, Władysław Kotwicki.
 

Na zakończenie tak wspaniałej uroczystości odbył się koncert w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki „Trójkąt” – „I nam wolno śpiewać też – piosenki nieco zapomniane”.ZAPRASZAMY DO GALERII