Jubileusz 20-lecia Regionu Kozła

19-11-2015

W dniu 18.11.2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbył się Jubileusz 20 – lecia Regionu Kozła. Niewtajemniczonym należy przypomnieć, że Region Kozła to Stowarzyszenie kilku Gmin, które łączy miłość do tradycji jaką jest gra instrumencie zwanym kozłem weselnym. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego na temat tego co w Regionie już za nami oraz na temat przyszłości Regionu Kozła. Następnie w Sali widowiskowej odbyła się część artystyczna oraz wspomnieniowa. Wszystkich zgromadzonych powitał starosta Regionu Kozła a zarazem burmistrz Trzciela – Jarosław Kaczmarek. Następnie wystąpiła Kapela „Kukaweczki spod Babimostu” czyli młodzież ucząca się gry na tradycyjnych instrumentach pod okiem mistrza Jana Prządki.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Krzysztofa Krzywaka dotyczące historii Regionu, a tuż po nim zagrała Kapela Koźlarska Benia Kaspra z Przyprostyni. Witold Silski zakreślił perspektywy dla Regionu Kozła na najbliższe lata, a na zakończenie zagrał zespół „Alchemia Kozła”.

Pamiętajmy, że biorąc udział w takich wydarzeniach organizowanych przez miejscowe Ośrodki Kultury tworzymy wspólnie Region Kozła, tworzymy własną tożsamość i pozwalamy by nasi potomkowie również wiedzieli czym jest Region Kozła i jakie wartości i tradycje są nieodłącznym elementem tego niepolitycznego tworu przyjaźni kilku gmin – gmin połączonych Kozłem.