Podsumowanie ferii zimowych z GOK

01-02-2016

W dniach 21-22.01.2016 oraz 25-29.01.2016 odbywały się zajęcia dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury
w Babimoście. Przypomnijmy, że ferie rozpoczęły się od zajęć dla dzieci w Starym Kramsku, Kolesinie
i Laskach, o czym pisaliśmy już wcześniej. W dniach 21-22.01.2015 zajęcia skierowane były do młodzieży gimnazjalnej oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Odbywały się warsztaty artystyczne dotyczące sztuki decoupage, gdzie każdy mógł nauczyć się ozdabiać meble czy inne drewniane elementy, zajęcia informatyczne, gdzie było można wziąć udział w pokazie gry „FIFA” oraz zajęcia z realizacji dźwięku, gdzie uczestnicy mogli nauczyć się podstaw nagłośnienia oraz spróbować swoich zdobytych umiejętności na sprzęcie analogowym sprzed blisko 30 lat, sprzed 10 lat i najnowocześniejszego systemu cyfrowego.

W drugim tygodniu zajęcia skierowane były dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. Odbyły się 2 wyjazdy – do Sali Zabaw „Dinopolis” oraz do kina w Zielonej Górze. W pozostałe dni odbywały się różne zabawy muzyczne, zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne i kukiełkowe. Dla dzieci cały czas dostępne były gry stolikowe. W pierwszym dniu dzieci spotkały się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Babimoście. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się podczas spędzania czasu wolnego. Wcześniej dzieci przygotowały rysunki o bezpieczeństwie zimą, które na pewno zawisną gdzieś w babimojskim komisariacie. Były również rozmowy na temat uzależnień od różnych rzeczy – narkotyków, papierosów, alkoholu czy Internetu i gier komputerowych. Jak się okazało dzieci wiedzą bardzo dużo na temat takich niebezpieczeństw na nie czyhających. Na zakończenie ferii odbył się Bal Przebierańców gdzie kowboje, wróżki, księżniczki tańczyli wspólnie z Panią Karoliną i Panią Agnieszką.

Wszystkim dzieciom i młodzieży dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą zabawę.

CZ. I

CZ. II