Mnóstwo zabawy i nauki podczas Wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury!

11-07-2016

Wakacje czas zacząć! Tuż po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dwutygodniowe zajęcia wakacyjne. Inicjatywę wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Nadleśnictwo Babimost. Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Kubusiowi przyjaciele przyrody”. W trakcie trwania odbywały się zarówno gry i zabawy – muzyczne i plastyczne, wycieczki do ZOO we Wrocławiu i Nowym Tomyślu, wycieczka do Planetarium i Centrum Nauk Przyrodniczych w Zielonej Górze, do Karczmy Taberskiej w Janowcu, gdzie dzieci poznały proces pieczenia chleba, do Wioski gdzie mogły do woli poskakać na dmuchańcach, trampolinach i innych urządzeniach, jak też spotkania z funkcjonariuszami policji, którzy przypomnieli o bezpiecznych sposobach na spędzanie wakacji i straży leśnej, która przybliżyła tematykę obcowania z przyrodą. W Sali widowiskowej wyświetlone zostały filmy prewencyjne i edukacyjne dotyczące uzależnienia od Internetu oraz bezpiecznego korzystania z prądu oraz ekologii (oszczędzanie energii oraz pozyskiwanie jej z odnawialnych źródeł). Akcja  „Wakacje z GOK-iem” zwieńczona została spotkaniem z Panem Alfredem Hajdułą – pilotem oraz byłym dowódcą babimojskiego Pułku Lotnictwa. Opowiedział dzieciom o pracy pilota oraz o samolotach i pułku. Następne atrakcje czekały w Wigwamie gdzie dzieci spotkały się ze Strażą Leśna, która opowiedziała o Rezerwacie Przyrody „Laski” oraz wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych przygotowanych przez Związek Byłych Żołnierzy Wojska Polskiego – dzieci rzucały do celu atrapą granatu oraz z pomocą jednego z członków Związku mogły spróbować strzelić z wiatrówki. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki od Nadleśnictwa oraz słodkości od Ośrodka Kultury.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo oraz osobom i instytucjom, które włączyły się w wakacyjną akcję!

TYDZIEŃ I
TYDZIEŃ II