Obchody Narodowego Święta Niepodległości

14-11-2016

W tym roku 11 listopada przypadała 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Salwę honorową oddała Kompania Reprezentacyjna 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, a pieśni patriotyczne zagrała babimojska Orkiestra Dęta.

Druga część Obchodów odbyła sie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Spotkanie rozpoczęły występy artystyczne ubiegłorocznych laureatów nagrody Burmistrza Babimostu oraz odśpiewania Roty przez Katarzynę Stein - członkinię sekcji wokalnej. W tym roku również wręczono nagrody Burmistrza Babimostu w 5 kategoriach:

- Iga Pietrusiewicz - za osiągnięcia w nauce m.in. zdobycie tytułu laureata w konkursie z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim;

- Jarosław Fabiś – za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, m.in. za pasję, talent i promocję Gminy Babimost;

- Jolanta Reimann - za osiągnięcia kulturalne, m.in. za zaangażowanie, pasję i udział w występach na różnych uroczystościach gminnych oraz charytatywnych;

- Kazimierz Tatarski – za osiągnięcia w kategorii społecznej, m.in. za zaangażowanie i działalność w Strażackiej Orkiestrze Dętej w Babimoście od początku jej powstania;

- Nadleśnictwo Babimost - za osiągnięcia w kategorii społecznej, m.in. za wkład w rozwój gospodarczy oraz wspieranie organizacji społecznych, w szczególności OSP Babimost i jednostek organizacyjnych Gminy Babimost, a w szczególności w realizacji projektu „Rozbudowa oraz przebudowa i wyposażenie budynku szkoły podstawowej w Podmoklach Małych”.

Na zakończenie odbył się koncert muzyki filmowej i klasycznej w wykonaniu Bartłomieja Stankowiaka oraz Jakuba Kotowskiego.