IX edycja Miasta Rocka za nami!


12-06-2017

 

Za nami IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "Miasto Rocka". Jak zawsze Festiwal składał się z części konkursowej oraz koncertowej zaproszonych gwiazd. W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 300 wykonawców z czego specjalna komisja zakwalifikowała do występu na scenie 9 grup muzycznych. Przyznać należy, że z roku na rok poziom zespołów jest coraz wyższy. Od godziny 12:00 ze sceny można było usłyszeć różne odmiany muzyki rockowej. Po zmaganiach konkursowych o godzinie 18:00 dla miłośników mocnego brzmienia zagrał ubiegłoroczny laureat - zespół "The Cassino". O godzinie 19:00 jury postanowiło ogłosić swój tegoroczny werdykt. Po wszechstronnej analizie występów postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
I miejsce - SIRENS HILL
II miejsce - MOTOR IN CORN
III miejsce - PEACEMAKER
 
Nagrody indywidualne:
najlepszy wokalista - KAROL WRÓBLEWSKI (Sirens Hill)
najlepszy gitarzysta - KONRAD SZTYMA (Motor in Corn)
najlepszy basista - KORNEL JASIŃSKI (Sirens Hill)
najlepszy perkusista - GROSHEK (PeaceMaker)
najlepszy instrumentalista - KAMIL CEGIEŁKA (Sirens Hill)
 
Nagroda specjalna czyli koncert podczas festiwalu "Woodstock" przypadła zespołowi "PEACEMAKER"
Nagrodę publiczności, czyli bardzo wygodny fotel ufundowany przez firmę ISTE otrzymał zespół "MOTOR IN CORN"
 
Po wręczeniu nagród rozpoczęły się koncerty dwóch wspaniałych zespołów: "TURBO" i "BIG DAY". Te dwa polskie zespoły to swego rodzaju klasyka gatunku, a przede wszystkim wytrawni i doświadczeni muzycy, którzy wiedzą jak porwać za sobą publiczność. 
 
Prócz wydarzeń na scenie towarzyszyło wiele innych atrakcji okołofestiwalowych. Od godziny 11:00 na krwiodawców czekał autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Od godziny 12:00 funkcjonowały również trzy strefy zainteresowań. W strefie ROCK KIDS zajęcie mogły znaleźć dzieci podczas zajęć plastycznych i manualnych. Od kilku lat funkcjonuje również strefa "KULTURA, SZTUKA, PASJA" gdzie odbywają się spotkania z muzykami, artystami, podróżnikami i ludźmi z ciekawą i nietypową pasją. Dla fanów motoryzacji nie lada gratką była strefa MOTO, gdzie można było podziwiać wspaniałe motocykle i pojazdy (w tym zabytkowe).


 
ZAPRASZAMY DO GALERII

CZ. I


CZ. II
Fot. Mateusz Klamka
Big Day