Ekologiczne Wakacje z GOK

Tegoroczne „Ekologiczne Wakacje z GOK” odbyły się w dwóch turnusach, z których skorzystało ponad 80 dzieci z Gminy Babimost.
Pierwszego dnia, po wspólnym stworzeniu kontraktu i zabawach mających na celu zapoznanie i integrację grupy, czas upłynął niezwykle aktywnie. Zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktora pozwoliły na zapoznanie się z wieloma technikami plastycznymi: rysunek ołówkiem i węglem, malowanie akwarelą i farbami plakatowymi, tworzenie figurek z masy solnej i plasteliny. W ramach zajęć w kameralnych grupach mali artyści mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i uruchomić wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność dzięki, którym przede wszystkim dobrze się bawiły.
Dużą atrakcją dla dzieci były przeprowadzone pod okiem instruktora warsztaty wikliniarskie podczas, których podopieczni nauczyli się podstawowych splotów oraz sposobów zakończeń. Każdy z uczestników stworzył dla siebie wiklinowy wianek.
Na Hali Sportowej „Olimpia” odbyły się zawody sportowe. Dzieci podzielone na dwie drużyny przeszły różnorodne konkurencje oraz uczyły się zdrowej rywalizacji.
Następny dzień poświęciliśmy na uświadomienie dzieciom jak ważne w życiu jest bezpieczeństwo. W tym celu zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli Policji, którzy podczas rozmowy poruszyli m.in. problem właściwego zachowywania się nad wodą, czy bezpiecznego poruszania się po drogach.
Kolejny dzień  spędziliśmy na wspólnej zabawie w Krainie Zabawy w Bogilu. Szaleństwom nie było końca w Wiosce Smerfów, na torach przeszkód i w labiryntach.
Oprócz dobrej zabawy mogliśmy naszym uczestnikom przekazać sporą dawkę wiedzy, a warsztaty socjoterapeutyczne prowadzone przez Panią Dominikę, pozostawiły interesujące doświadczenia. Nie zabrakło również sporej dawki dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla opiekunów, a mianowicie przygotowane gry i zabawy ruchowe w „Zielonym Zakątku” i nauka piosenki wakacyjnej wywołały emocje u wszystkich. Sprawdzone zabawy zawsze kończą się sporą radością.  Była to również okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Weź książkę, zostaw książkę. Budka na książki.

27 czerwca 2019 r. o godz.13:00 w „Zielonym Zakątku” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej budki czytelniczej. Książki pochodzące z Bookcrossingu czyli nieodpłatnego przekazywania książek można  pozostawić  w miejscu publicznym po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.  Budka na książki to sposób na atrakcyjnie spędzanie czasu wolnego osób  w każdym wieku. Miejsce usytuowania darmowej biblioteczki będzie wykorzystywane przez osoby odpoczywające lub spędzające czas z dziećmi, które po skończonej zabawie będą mogli odpocząć przy lekturze. Powstałe miejsce z budką na książki stanie się atrakcyjne dla miłośników literatury i czytania w plenerze.

Budka czytelnicza powstała przy wsparciu finansowym IKEA Indrusty.

Dni Babimostu 2019

16-07-2019