Miasto Rocka 2015 - Sonda

GŁOSOWANIE TRWA DO DNIA 10 LIPCA GODZ. 12:00

Oddaj glos na najlepszy zespol
 Alphadog
 ANIMATORS
 BLUE DEEP SHORTS
 Bregma
 Eleanor Gray
 MA
 Vecordia
 ZijenSu&LaMachette
Wyniki

Info o Zespołach

      Alphadog: Zespół funkcjonuje od 4 lat. Obecnie kończy nagrywać swój debiutancki album. W jego skład wchodzi trzech muzyków z Poznania, ten czwarty - założyciel zespołu pochodzi ze Strzelec Krajeńskich. Alphadog to zespół poszukujący między mocnymi brzmieniami, melodyjnym wokalem przechodzącym momentami w furie a brzeminiem zupełnie odwrotnym - spokojnym, intrygującym słuchacza.

Skład:

- Piotr Targański - wokal

- Antoni Cepel - perkusja

- Łukasz Gronowski - bas

- Sergiusz Paszkiewicz - gitara
      ANIMATORS: Zespół funkcjonujący na rynku od 2009 roku, najpierw jako projekt graficzny. Od 2011 roku stricte zespół rockowy, rozpoczynający regularne koncertowanie. Ma na swoim koncie wydane we własnym zakresie: EP „The Distance Between Us” 2011 LP „Magic. Madness. Memphis.” 2013 LP „The Universe” 2015. Cała twórczość została bardzo pozytywnie przyjęta przez dziennikarzy i środowisko, co zaowocowało zaproszeniem zespołu do wielu audycji radiowych (Antyradio, Rock Radio, RDC, Trójka, Jedynka, etc.), telewizyjnych (TVP 2, TVP Warszawa, TVN, iTV, 4fun.tv). Materiał został zrecenzowany m.in. przez „Gitarzystę”, „Teraz Rock”, „Perkusistę”, czy „Top Guitar”. W 2012 roku zwycięzcy wielu festiwali i przeglądów, w 2014 zaproszeni do X Factor, w którym doszli do TOP 15 zespołów. ANIMATORS gra szeroko pojętą muzykę rockową, usytuowaną gdzieś w alternatywie, choć przez niektórych przesuwaną nawet w okolice nu-metalu.

Skład:

- Bartosz Bednarczuk - gitara, wokal

- Artur Czubiński - bas

- Lesław Nowak - perkusja, wokal

https://facebook.com/AnimatorsOfficial


      BLUE DEEP SHORTS: Jest ich 4, grają ze sobą od 2005 roku. Po 8 latach zbierania doświadczeń nagrali we współpracy z Pawłem Krawczykiem z zespołu HEY album, który starają się teraz wydać. Przy okazji występu na Europejskich Targach Muzycznych "Co Jest Grane" ich muzyka została określona jako "odwaga alternatywy i lekkość popu". BLUE DEEP SHORTS to finaliści Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, zwycięzcy przeglądu GAPA, a także laureaci T-Mobile-music.pl “Zrób Głośniej”. Niedawno pojawili się na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia, jak również na Liście Przebojów Trójki. W kwietniu tego roku zagrali na trasie Orlen Warsaw Marathon, gdzie zostali zaproszeni przez Piotra Stelmacha.

Skład:

- Dariusz Staciwa - wokal, piano, gitara

- Antoni Zgorzałek - gitara, wokal wspierający

- Franciszek Zgorzałek - perkusja, wokal wspierający

- Tomasz Miśkiewicz - bas

https://www.facebook.com/bluedeepshorts


      Bregma: Zespół założony w 2007 roku w Gdańsku, przez gitarzystę Pawła Jelionek i perkusistę Tomasza Kiczorowskiego oraz basistę Mariusza Czułkowskiego. Pod koniec 2009 roku do zespołu dołączył wokalistra Michał Godlewski. Od tego czasu kwartet w pełni poświęcił się pracy nad materiałem. Początek 2011 roku przyniósł pierwsze koncerty oraz nagrane demo. W 2012 roku zespół koncentruje się na intensywnym koncertowaniu oraz pracą nad debiutancką płytą. 2013 rok premiera EPki "Anihilacja czasów", premiera klipu do utworu "Zrozumież mnie chciej". W 2014 roku dochodzi do zmiany w składzie zespołu - do ekipy dołącza Adam Karendys (ex baass zespołu Pneuma). Rok 2015 - przygotowania do zarejestrowania materiału na drugą płytę - jeśli fundusze pozwolą, tym razem w wersji long play.

Skład:

- Michał Godlewski - wokal

- Paweł Jelionek - gitara

- Adam Karendys - bas

- Tomasz Kiczorowski - perkusja

https://www.facebook.com/bregmagdansk


      Eleanor Gray: Zespół pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl." Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków. Eleanor Gray koncertuje gdzie i kiedy tylko się da, i jest przyjmowany entuzjastycznie przez publiczność. "Każdy koncert jest dla nas tak samo ważny. Na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie, wydalibyśmy na granie ostatnią złotówkę". Koncerty m.in. z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą Happysad, Muchami, Hunterem czy My Riot potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu, który zostanie nagrany w gdańskim Custom 34 pod okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, PTAKY). Za mix i mastering odpowiedzialny jest Jacek Miłaszewski (w CV między innymi płyty Acid Drinkers). Planowo płyta ma pojawić się na rynku w 2015r.

Skład:

- Alan Garstecki - wokal

- Jacek Idźkowski - gitara

- Jarek Majer – gitara

- Marcin "Prawnik "Łatko – bas

- Daniel Maliszewski - perkusja

https://facebook.com/EleanorGrayBand


      MA: Szamańska podróż piątki przyjaciół, których losy złączyły się ze sobą by wspólnie emitować rytmy rodem z kosmosu" Gatunki do których "Ma" często nawiązuje: electro, soul, rdzenna muzyka indiańska, muzyka psychodeliczna, funk. Zespół istnieje zaledwie od roku, lecz składa się z doświadczonych muzyków znanych wcześniej z formacji takich jak: Big Fat Mama, Moonlight, Arka Noego i Dikanda.

Skład:

- Mateusz Samolong - bas, wokal

- Aleksander Szerszeń - gitara, wokal

- Martyna Szczepaniak - flet, wokal

- Dominik Szczepaniak - perkusja, wokal

- Kuba Maciejewski - instrumenty klawiszowe, elektronika

- Adam - instrumenty perkusyjne

https://www.facebook.com/ma.psychedelic


      ZijenSu&LaMachette: Piszą o sobie: "Jesteśmy ośmioosobowym zespołem z Trzciamajki (Trzcianki), składającym się z raperów i instrumentalistów. Choć trudno jest zamknąć nas w jakiekolwiek ramy i określić jednoznacznie rodzaj muzyki jaką tworzymy to chyba najbliżej nam do rapcore’u. Jesteśmy lauretami przeglądu Wake Up&Live Festiwal. Obecnie pracujemy nad debiutancką płytą. Nasze koncerty można określić mianem MEGA PETARDY i warto dać się nam porwać :). „Nie ma na co czekać – tniemy ostro jak maczeta!!!”"

Skład:

- Mateusz Stefaniak - wokal

- Norbert Sikorski - wokal

- Michał Jasielski - wokal

- Maciej Rutkowski - wokal

- Piotr Gmur - gitara

- Sylwester Szade - bas

- Michał Szczodry - instrumenty klawiszowe

- Marcin Sobkowski - perkusja

https://facebook.com/ZIJEN.SULAM


      Vecordia: Zespół tworzą cztery przebojowe dziewczyny i dwóch dziarskich facetów. Grają elektryzującego folk-rocka. Łączą stare z nowym, etniczność z potęgą współczesnego brzmienia. Początek tej drogi sięga 2012 roku i od tego czasu pragną wywracać na lewą stronę polską scenę muzyczną!

Skład: 

- Martyna "Tirli" Jakubiak - wokal 

- Paulina "Szkita" Zysk - flet 

- Dominika "Platyna" Bienias - skrzypce

- Adriana "Estera" Malicka - bas

- Grzegorz "Grzesłav" Krzyżanowski - gitara

- Krzysztof "Kisiel" Biaduń - perkusja

https://www.facebook.com/VecordiaFolkGOK Babimost Strona Główna