Relacja z Dni Babimostu!

11-06-2018

Dni Babimostu to coroczne święto miasta, gminy i wszystkich mieszkańców. Również w tym roku w dniach 06-10.06.2018 odbywały się imprezy i spotkania w ramach Dni Babimostu. Od 6 do 8 czerwca odbyły się Polsko-Niemieckie Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży z Polski oraz niemieckiego Neuruppin. Uczestnicy doskonalili swoje pasje w klasach wokalu, gitary, keyboardu, perkusji oraz tańca pod okiem doświadczonych instruktorów. Podsumowaniem tych 3 dni był koncert uczestników dla mieszkańców oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej w Babimoście.

W piątkowe popołudnie (08.06.2018) Biblioteka Publiczna zorganizowała spektakl dla dzieci „Nie do wiary – w bibliotece kryją się czary!” w wykonaniu teatru „Maska” z Krakowa. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie i odkrywały czarodziejskĄ moc babimojskiej Biblioteki. O godzinie 18:00 odbyło się również spotkanie dla dorosłych z Panem Eugeniuszem Kurzawą. Promował on swoją książkę „Region Kozła. Vademecum.”. Wszyscy znamy Pana Eugeniusza z jego pracy w lokalnych gazetach jednak od wielu lat pisze on wiersze, wydaje tomiki poezji oraz różne inne publikacje. O tej najnowszej mówiącej o Regionie Kozła było można posłuchać właśnie na tym spotkaniu. W sobotę na scenie przy Centrum Sportu i Rekreacji prezentowali się lokalni artyści (Przedszkole „Pod Muchomorkiem", grupa akrobatyczna z CSiR, sekcja wokalna i taneczna GOK) oraz zespoły z nurtu piosenki Disco-Polo. Na początek wystąpiła grupa „Afterparty” prezentując swoje najlepsze kawałki, które nuci cała Polska. U nas nie mogło być inaczej – wszyscy na widowni śpiewali również z zespołem. Kolejnym zespołem była formacja „Coctail Boys” czyli stosunkowo młody zespół w branży Disco-Polo. Są laureatami popularnego show muzycznego produkowanego przez stację telewizyjna PoloTV. Absolutną gwiazdą wieczoru był zespół Classic, którzy śpiewa dla nas od wielu lat. Mogliśmy usłyszeć zarówno nowe piosenki jak też te starsze „Hej czy ty wiesz” lub „Wszystko jest w nas”. Na zakończenie dnia podczas zabawy tanecznej zabawiał zgromadzonych DJ Janker.

W niedzielne popołudnie na scenie zagościła X. edycja Festiwalu „Miasto Rocka”, w którym zaprezentowały się najlepsze zespoły konkursowe z minionych lat walcząc o nagrodę GRAND PRIX. Walka byłą zacięta ponieważ wszyscy wykonawcy byli na naprawdę wysokim poziomie. Jury w składzie: Zbigniew Zegler, Przemysław Frankowski oraz Tomasz Karkoszka przyznali czek o wartości 5.000 zł zespołowi Sirens Hill. Po wręczeniu Grand Prix po chwili przerwy technicznej na scenie zagrał i zaśpiewał zespół Dżem – niekwestionowana gwiazda muzyki rockowej, klasyka swego gatunku. Publiczność każdy wykonany utwór przyjmowała entuzjastycznie. Fani zjechali się z ościennych województw śpiewając razem z wokalistą takie kawałki jak „Viktoria” czy „Czerwony jak cegła”. Na zakończenie zespół bisował kilkukrotnie. W trakcie tych kilku dni odbywały się również inne imprezy towarzyszące takie jak maraton kręglarski, mecze piłki nożnej, Festiwal Folklorystyczno-Śpiewaczy, koncert Orkiestry Dętej OSP w Babimoście. Na zgromadzonych na placu festynowym czekały również atrakcje w postaci stoisk rekreacyjnych, FotoBudki, Prezentacji motocykli i starych samochodów, stoisko „Lotto”, strefy orzeźwienia, strefa „Kids” oraz mnóstwo innych atrakcji. Serdecznie dziękujemy za udział w Dniach Babimostu, a w szczególności w Festiwalu „Miasto Rocka”, gdyż była to ostatnia edycja festiwalu, więc składamy ogromne podziękowania dla tych, którzy co roku byli razem z nami wspierając naszą pracę w organizacji tak potężnego przedsięwzięcia. Co nowego przed nami? Któż to wie…