100. rocznica odzyskania Niepodległości

11-11-2018

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w sobotę 10 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Jako pierwszy wystąpił zespół Wiwat, pod dyrekcją Pani Renaty Brankowskiej, ubiegłorocznego laureata nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury. W tym roku również wręczono nagrody Burmistrza Babimostu w 5 kategoriach: nauka, kultura, sport, działalność społeczna, działalność gospodarcza.

W muzyczno-sentymentalną podróż zabrał widzów zespół FANBIT prezentując popularne utwory we własnych, ciekawych aranżacjach. Na zakończenie zgromadzona publiczność obejrzała spektakl  słowno-muzyczny pt: „Ja to mam szczęście”. Występ przygotowany został przez uczniów Szkoły Podstawowej,  sekcję teatralną  GOK , wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście pod kierownictwem Pani Małgorzaty Kaczmarskiej i Pani Jolanty Reimann.

Drugi dzień uroczystości rozpoczął się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Następnie, podobnie jak w latach ubiegłych, zgromadzeni goście w uroczystym przemarszu udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Tam salwę honorową oddala Kompania Reprezentacyjna 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, a pieśni patriotyczne wykonała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście.