Weź książkę, zostaw książkę. Budka na książki.

16-07-2019

27 czerwca 2019 r. o godz.13:00 w „Zielonym Zakątku” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej budki czytelniczej. Książki pochodzące z Bookcrossingu czyli nieodpłatnego przekazywania książek można  pozostawić  w miejscu publicznym po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.  Budka na książki to sposób na atrakcyjnie spędzanie czasu wolnego osób  w każdym wieku. Miejsce usytuowania darmowej biblioteczki będzie wykorzystywane przez osoby odpoczywające lub spędzające czas z dziećmi, które po skończonej zabawie będą mogli odpocząć przy lekturze. Powstałe miejsce z budką na książki stanie się atrakcyjne dla miłośników literatury i czytania w plenerze.

Budka czytelnicza powstała przy wsparciu finansowym IKEA Indrusty.