26. Finał WOŚP za nami


15-01-2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – fundacja, która nie ma równych w Polsce. Co roku tłumy wolontariuszy na całym świecie zbierają pieniądze na różne medyczne cele. W tym roku, 14 stycznia, odbył się XXVI Finał. Grano we wsiach, miasteczkach i wielkich metropoliach. Nie mogło oczywiście zabraknąć również Babimostu. Od godziny 7:30 wolontariusze spacerowali po mieście i wioskach cierpliwie czekając na życzliwą osobę chcącą wspomóc zbiórkę. Od godziny 16:00 na scenie w Sali widowiskowej prezentowali się lokalni artyści: zespół „DYFER” z Trzciela, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, dzieci ze szkół podstawowych w Babimoście, Podmoklach i Nowym Kramsku, Orkiestra Dęta z Babimostu oraz sekcje artystyczne GOK. W trakcie przerw licytowano różne przedmioty – od gadżetów ufundowanych przez Fundację WOŚP po własnoręcznie wykonane z drewna wieszaki na ubrania.

Miło nam poinformować, że w tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków z naszego sztabu wpłynie kwota ponad 15 001,25 zł. Ta kwota jest zasługą WSZYSTKICH, którzy nie przeszli obojętnie obok kwestujących i wrzucili choć przysłowiowy grosz do puszki, przekazali przedmioty na licytację czy wylicytowali wspaniałe upominki.

Kwota, którą zebraliśmy tak naprawdę trafia i tak do nas. Nie wierzycie? Będąc w szpitalu zerknijcie na sprzęty ratujące nasze zdrowie i życie – na wielu z nich znajdziecie serduszka i informacje, że zostały zakupione przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi mieszkańcy najczęściej korzystają z dwóch szpitali w naszej okolicy – w Wolsztynie i Sulechowie. Zobacz jaki dokładnie sprzęt przekazała fundacja.
·         WEJDŹ NA STRONĘ:

 https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet


WPISZ NAZWĘ MIEJSCOWOŚCI (np. Sulechów, Wolsztyn)

SPRAWDŹ DOKŁADNIE JAKI SPRZĘT I ZA JAKĄ KWOTĘ TRAFIŁ DO SZPITALA

Wszystkim dobrym sercom z Babimostu i okolic, którzy wsparli nasz wspólny cel DZIĘKUJEMY!! Będziemy grali do końca świata i nawet tydzień dłużej!

 

SIEMA!!!

 

ZAPRASZAMY DO GALERII