Dni Babimostu 2015

15-06-2015

W dniach 13-14.06.2015 odbyły się Dni Babimostu. Na babimojskiej scenie prezentowało się wielu artystów w różnym wieku. Sobotnia impreza rozpoczęła się od marszo-biegu z Klubem „Bakcyl”. Od godziny 14:00 rozpoczął się program artystyczny dla dzieci – gry i zabawy oraz przedstawienie przygotowane przez Teatr Rozrywki „Trójkąt”. Kolejnym artystą, który wystąpił był młodzieżowy zespół „The Colt”. Chłopacy grają muzykę rockową, a co bardzo ważne, tworzą również własne utwory. Następnie na „deskach” stanęli uczestnicy Warsztatów Artystycznych, które odbywały się w czasie Dni Babimostu w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Podopieczni Macieja Sławnego oraz Marcina Szczechowiaka zaprezentowali kilka utworów nad którymi pracowali na warsztatach. Kolejnym artystycznym akcentem był pokaz iluzjonisty – Daniela Jedynaka oraz występ „Kabaretu Zachodniego”. Tuż przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się zespół „Night Lovers”. O godzinie 22:00 rozpoczął się koncert legendarnej, polskiej grupy „Papa D.” po którym zagrał do tańca zespół „Cocktail Boys” prezentując znane utwory Disco Polo we własnych aranżacjach.

W niedzielne popołudnie Dni Babimostu rozpoczęły się od przyjazdu starych i zabytkowych motocykli oraz pojazdów. Na scenie oraz tuż przed nią odbył się wspaniały koncert dla dzieci, na którym wszyscy doskonale bawili się z wróżką i klaunem Kryzysem. Następnie na scenie odbyła się prezentacja artystyczna dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Babimoście. Tuz po roztańczonych i rozśpiewanych dzieciaczkach na scenie zagościła muzyka ludowa i folkowa z różnych stron Polski w „mocniejszych” aranżacjach. O godzinie 18:00 wystąpiła sekcja wokalna i taneczna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury. Kolejną artystyczną atrakcją na babimojskiej scenie była Biesiada Afro Show, która zaprezentowała mnóstwo znanych utworów – m.in. grupy Boney M. O godzinie 20:00 odbyła się Gala Wręczenia Nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych.  Na zakończenie Dni Babimostu dla wszystkich mieszkańców oraz gości wystąpił „Mezo” wraz z całym zespołem. Mnóstwo ludzi bawiło się pod sceną wiec nie mogło obyc się bez przysłowiowego „bisu”.