VIII edycja Miasta Rocka za nami!


29-08-2016

Weekend pełen muzycznych emocji za nami. Piątkowe popołudnie oraz wieczór to bezpłatne  Warsztaty Muzyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w klasie Gitary klasycznej, perkusji oraz wokalu. Uczestnicy poznali wiele tajników i sposobów na jeszcze lepszą prezentację na estradzie. O godzinie 20:00 w parku przy Ośrodku Kultury na mieszkańców czekało kino plenerowe. Na potężnym ekranie wyświetlone zostały 2 filmy: „Wkręceni 2” oraz „Szybcy i wściekli 7”. Na leżakach, ławkach i kocykach z oferty skorzystało bardzo dużo osób.

W sobotę odbyła się 8 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Miasto Rocka” wraz z konkursem dla zespołów. Z całej polski przyjechało 9 zespołów, które „stoczyły bój” o nagrody finansowe oraz rzeczowe. A oto wyniki zmagań:

I miejsce - The Cassino (Braniewo)

II miejsce – Frankenstein Children (Ząbkowice Śląskie)

III miejsce – Folya (Kielce)

 

Ponadto jury postanowiło przyznać nagrody dla najlepszych instrumentalistów i wokalisty. Najlepszym wokalistą został Szymon Paczkowski (Frankenstein Children), najlepszym gitarzystą Rafał Kobyliński (Beyond the Infinity), najlepszym basistą Jacek Łączyński (The Cassiono) oraz najlepszym perkusistą Robin Błaszkiewicz (Beyond the Infinity).

Przez cały miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu w Internecie trwało głosowanie o tytuł „Nagroda Publiczności”.  Nagrodę zdobył zespół FOLYA.

WSZYSTKIM NAGRODZONYM GRATULUJEMY!

 

Po zakończonym konkursie wystąpiła legenda polskiej muzyki rockowej – zespół Rezerwat. Śpiewając swoje największe przeboje pokazał, ze jeszcze wszyscy muzycy mimo wielu lat spędzonych na scenie są jeszcze w formie. Tuż po legendarnej grupie zaprezentował się ubiegłoroczny laureat Miasta Rocka – Blue Deep Shorts. Chłopacy z zespołu w ciągu roku zrobili kolejne postępy i wzbogacili swój repertuar o kolejne autorskie kompozycje. Cieszy oko i ucho kiedy laureaci naszego festiwalu wypływają na co raz głębsze wody. Kolejny artystyczny punkt programu to żywiołowa i pełna energii Agnieszka Chylińska z zespołem. Publiczność wraz z Agnieszką śpiewała i nagradzała ją rzęsistymi oklaskami. Na zakończenie dnia zagrał zespół Game Cover, który prezentował różne hity muzyki rockowej we własnych aranżacjach – i wtedy nie zabrakło ludzi pod sceną a nawet kilku tańczących par.

W trakcie całego dnia działały specjalne strefy poświęcone różnym tematykom. W strefie "Kids" dzieci mogły zrobić sobie piękne "tatuaże", pomalować sobie twarz czy puszczać gigantyczne bańki mydlane. W strefie "Donate Life" odbywała się akcja "Dzień Dawcy" zorganizowana przez Fundację DKMS oraz GOK w Babimoście. Zaznaczyć trzeba, że 11 osób zdecydowało się na zarejestrowanie jako potencjalny dawca szpiku. W strefie "Graffiti Rock Stacja" z pomocą wolontariuszek było można spróbować swoich sił w malowaniu farbą w sprayu. Wielu dorosłych i dzieci skorzystało z okazji by namalować coś własnoręcznie. W strefie "Moto" było można obejrzeć wspaniałe pojazdy - nie zabrakło tych starszych jak również nowszych modeli czy egzemplarzy odbudowanych na podstawie projektów. Dostępna była również strefa w której odbywały się wywiady z różnymi zespołami i osobami, które opowiadały o swoich doświadczeniach życiowych związanych z różnymi dziedzinami. Ochotnicza Straż Pożarna w Babimoście w ramach strefy "Extreme" przygotowała pokaz ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy - wolontariuszom, sponsorom, mediom i organizacjom oraz mieszkańcom za przybycie i wspólną zabawę. 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

FOTO: MATEUSZ KLAMKA