Tak obchodziliśmy Dni Babimostu

12-06-2017

W tym roku obchodzimy jubileusz 620-lecia Babimostu. W ramach programu obchodów znalazło się wiele imprez, o których pisaliśmy już wcześniej (Bąbolandia – 1 czerwca, I Ogólnopolski Festiwal Tańca „Babimost Dance Show” – 3-4 czerwca, Polsko-Niemieckie Warsztaty Muzyczne – 8-10 czerwca) zwieńczonych tradycyjnymi Dniami Babimostu.

Dni Babimostu rozpoczęliśmy 9 czerwca od prezentacji lokalnych artystów młodszego i starszego pokolenia. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, uczestnicy sekcji wokalnej i tanecznej przy Ośrodku Kultury w Babimoście, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Pod Muchomorkiem", Orkiestra Dęta z Babimostu, Zespół Śpiewaczy „Wiwat” oraz zaprzyjaźniony zespół „Sześciopak” z MGOK w Czerwieńsku. W trakcie występów na scenie odbywały się konkursy i quizy z okazji 620-lecia Babimostu oraz przygotowywanie gigantycznego tortu przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dzień zakończył się pokazem teatru ognia „FOBIA” oraz Letnim Kinem Plenerowym, gdzie widownia mogła obejrzeć na dużym ekranie film „Obywatel” z Jerzym Stuhrem w roli głównej.

Drugi Dzień święta miasta rozpoczął się od spektaklu oraz gier i zabaw dla dzieci „Wyspa Piratów” przygotowanego przez Teatr Rozrywki „Trójkąt”. W tym samym czasie pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze czekali na mieszkańców w miasteczku komunikacyjnym, gdzie każdy mógł oznakować rower i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat pracy policjanta oraz o zagrożeniach jakie czekają zarówno na tego najmłodszego jak i starszego obywatela. O godzinie 17:00 na scenie mogliśmy podziwiać kabaret "JURKI" z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret jest znany ze swoich częstych występów podczas kabaretonów organizowanych przez polskie stacje telewizyjne. Tóż po występie kabaretu odbyło się wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w różnych dziedzinach sportowych. Od godziny 19:30 publiczność bawiła się z zespołem „Pączki w tłuszczu” oraz Tomaszem Karolakiem. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć utwory z filmów, w których grał. Kolejną gwiazdą wieczoru była wokalistka JULA wraz z zespołem. Koncert był bardzo sympatyczny, a ludzie śpiewali wraz z artystką jej dobrze znane przeboje. Drugi dzień Dni Babimostu zakończył się zabawą taneczną z zespołem COCKTAIL BOYS.

W niedzielę w ramach obchodów 620-lecia Babimostu o godzinie 12:00 odbył się koncert młodych muzyków ludowych z Gminy Babimost oraz ze Słowacji na Skwerze Koźlarzy oraz o godzinie 15:00 w Sali widowiskowej mieliśmy okazję posłuchać wykładu pt. "Obrazy z historii Babimostu", połączonego  z wystawą z okazji 620-lecia miasta .

PIĄTEK (09.06.2017)

SOBOTA (10.06.2017)