Dni Babimostu – artyści

Estimated read time 7 min read

Łzy

Zespół ŁZY – od 20 lat jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce.
Każdy ich koncert to potężna dawka energii i doskonale znanych przebojów:
„Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Gdybyś był”, „Jestem jaka jestem”, „Niebieska sukienka”, „Puste słowa”, z najnowszej płyty „Bez Słów” m.in. „ Zatańcz ze mną proszę”, Bo każdej nocy”, 7 stóp pod ziemią”.

Na swoim koncie mają platynowe i złote płyty. Dotychczas ukazało się siedem albumów, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006″ osiągnęły status Platynowej Płyty, a krążek „Jesteś jaki jesteś” „pokrył się” złotem.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Podczas 20-letniej kariery artystycznej otrzymali wiele nagród i wyróżnień, m.in.: dwie Superjedynki dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”, która ponadto w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku. To także trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie „Telekamery” (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik „Wprost” uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Za płytę „The Best Of 1996-2006”, podczas 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, grupie została wręczona kolejna Platynowa Płyta.
 
W styczniu 2011 r. do zespołu dołączyła nowa, energetyczna, ze wszech miar utalentowana wokalistka Sara Chmiel. Zespół jak do tej pory wydał dwa krążki z Sarą Chmiel „Zbieg okoliczności” którą to płytę promowała piosenka „Kiedy nie ma w nas miłości”. W tym roku zespół Łzy obchodzi swoje 20-te urodziny. W związku z tym zespół planuje wydanie albumu dwupłytowego, który jest promowany piosenką „Życie jest piękne”, do której ukazał się już teledysk. Na pierwszej płycie znajdzie się 10 premierowych utworów, natomiast na drugiej płycie znajdzie się 20 największych hitów zespołu Łzy.
KONCERTY Zespołu ŁZY to prawie dwie godziny niezapomnianych przebojów, niezwykłych emocji i pozytywnych, pop-rockowych wibracji…

NORBI

Karierę rozpoczął w 1997 roku. Pierwszy singiel KOBIETY SĄ GORĄCE z debiutanckiej płyty SAMERTAJM od razu stał się hitem. Kolejne single SAMERTAJM(duet z Natalią Kukulską),BALLADA STUDENCKA czy POKRĘCIO SIĘ W GŁOWIE udowodniły że debiut Norbiego okazał się trafiony, stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej FRYDERYK za najlepszą płytę taneczną, oraz DANCE MUSIC AWARDS przyznawaną przez DJ-ów, a także PLAYBOX, nagroda dziennikarzy radiowych. Rok 1998 to kolejne sukcesy. Singiel NIE ZACZEPIAJ MNIE z drugiej płyty NORBI2 spowodował że Norbi zaśpiewał w Opolu i poprowadził jeden z koncertów tego zacnego festiwalu. Jesieni tego samego roku ukazał się utwór ROZKOŁYSZ SIĘ, a pod koniec roku na koncie artysty pojawia się kolejny PLAYBOX. W 1999 Norbi nagrywa kolejny album NORBI2000, na którym znalazły się eksperymentalne duety. Gwiazda RMF FM Marcin Jędrych, Szef muzyczny radia ZET i perkusista POPAŻONYCH KAWĄ Wojtek Jagielski, gwiazdy sportu Przemek Saleta, Tomek Iwan i Pioterk Świerczewski, gwiazdy TVP Maciek Orłoś i Marek Sierocki i jedyna gwiazda śpiewająca, ale za to jaka…Krzysztof Krawczyk. Czas na XXI wiek. Nowy czas, nowe brzmienie:)W 2001 roku na rynku muzycznym ukazuje się 4 album Norbiego NORBIhouse, zaśpiewany prawie w całości przez anglojęzycznych wykonawców. Do udziału w tym projekcie udało namówić się dwoje amerykanów: Deidra Jones(Michael Jackson, Randy Crawford, La Bouche)oraz T-One(Sasha)Ale największą gratką był udział Mousse T w piosence C’mon everybody. W 2003 roku Norbi przerabia hit Czerwonego Tulipana JEDYNE CO MAM TO ZUDZENIA, który z powodzeniem wykonuje na koncertach wrzucając go do swego repertuaru. W 2007 Wetfingers sięgają po KOBIETY SĄ GORĄCE. Remix hula po dyskotekach, a Norbi gra go zawsze jako intro na swoich występach. Rok 2010 to KULA SIĘ KRĘCI i bardzo zabawny klip z kuzynem z Mołdawii:))) W 2012 Norbi występuje w debiutanckim projekcie przyjaciół z formacji Coollers WIEM ŻE CIEBIE CHCĘ i wrzucając ten kawałek do repertuaru poszerza grono fanów. Rok 2014,to lato z piosenką LECĘ DO CIEBIE nagraną wspólnie z serbską kapelą Ice. A jesienią znowu Coolers, europejski gwiazdor muzyki dance Mario Bischin i Norbi w pieśni PRZYJACIELE.

POPOVACULA

Popovacula. Rockowe aranże okraszone popovymi patentami. Klasyczna gitarowa koncepcja brzmienia zderzająca się nowoczesnymi dźwiękami. Koncertowa petarda i świetna wymiana wibracji z publicznością. Ambitni i doświadczeni muzycy pracujący w przyjacielskiej atmosferze wynoszący się w swej działalności ponad prozę życia. Na czele kwintetu stoi Jakub Zajączkowski obdarzony wyjątkową barwą wokalu, urodzony frontman, kompozytor i autor tekstów. Laureat programu Szansa na Sukces i uczestnik Must Be The Music. Zespół powstał w 2010 w Toruniu. Od tego czasu zrealizował i opublikował 3 single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, „Spróbuj Chociaż Raz”, prezentowana m. in. w RMF MAXX, ESKA, Polskie Radio Jedynka.

COCKTAILS BOYS

Cocktail Boys to nowa jakość coverowego grania, która doskonale wpisuję się w aktualne trendy muzyczne.

Połączenie Disco Polo z autorskimi, poprockowymi aranżami dało wybuchową mieszankę przebojów.

Jesteśmy muzykami z wieloletnim doświadczeniem estradowym. Każdy z nas współtworzył różnorodne, czasami bardzo wymagające projekty w klimatach jazzu, popu czy rocka – co świetnie wpływa na nasze wspólne granie i pozytywny klimat w trakcie koncertów.

EXIGO – U2 TRIBUTE BAND

EXIGO- polski tribute band wykonujący utwory legendarnego zespołu U2. Grupę tworzy czterech muzyków, którzy z pasją prezentują ich największe przeboje. Zespół ma ponad 15 letnie doświadczenie na scenie. Show jest bardzo dobrze dopracowany a utwory grane są w oryginalnych wersjach koncertowych. Repertuar, składa się głównie z melodyjnych, chwytliwych, a jednocześnie przepełnionych emocjami utworów. Takie przeboje jak (m.in. New Year’s Day, Pride (In the Name of Love), With or Without You, One czy Beautiful Day) przywołują miłe wspomnienia i sprawiają , że koncert na długo pozostaje w pamięci.

KOY

Jest maska, musi być tajemnica. Maska, jest tworem, którego głównym celem ma być wyznaczanie granicy między życiem prywatnym a muzyką. Koy, to osoba, która przestała marzyć, a zaczęła marzenia spełniać. Swoją działalność artystyczną rozpoczęła od wydania pierwszego anglojęzycznego singla „Faces” pod koniec 2015 roku. Numer ten bez większej promocji koncertowej i sztabu ludzi obejrzało
prawie 75 tysięcy widzów. Do współpracy przy tej i najnowszej produkcji zaproszony został młody producent Paweł Hołda oraz laureat nagrody Grammy – Voytek Kochanek. Drugi singiel pokazany został 20 marca 2016 roku. Tym razem KoY pokazała polską liryczną balladę
„Kruche serce”.

KABARET ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ

Kabaret Świerszczychrząszcz ze Szczebrzeszyna – działa prężnie od 2007 roku, w swoim dorobku ma trzy premiery, z czego ostatnia odbiła się szerszym echem w Polsce i na świecie, zdobywając ogólną sympatię widowni i szereg nagród, w tym pierwszą nagrodę na festiwalu PAKA’08. Kabaret prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze staranniej przygotowanym dźwiękiem. Uniwersalność przekazu, w którym ruch i dźwięk odgrywają zasadniczą rolę sprawia, że zespół świetnie się sprawdza występując dla zagranicznej publiczności. Ich poczucie humoru, niespodziewane zwroty akcji, gagi na pograniczu abstrakcji spotykają się zawsze ze spontanicznym przyjęciem. Świerszczychrząszcz jako The Worms (oryginalna nazwa nie do wymowienia poza granicami naszego kraju) reprezentował z powodzeniem Polskę na Fesitwalu Komedii w Grecji (Saloniki 23-26.10), na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie (1-8.11.08) i na festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu (19.11.08).

Ponadto Kabaret zachwycił jurorów popularnego programu „Mam Talent” osiągając półfinał!

Oferujemy Państwu kabaret na wysokim poziomie, inteligentny humor, niezapomnianie wrażenia oraz półtorej godziny wspaniałej zabawy. Niepowtarzalny charakter kabaretu da Państwu zadowolenie i satysfakcję z dobrego wyboru.

Może Cię zainteresować również: