ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „WIWAT”

Estimated read time 2 min read

Zespół śpiewaczy „Wiwat” powstał 4 marca 2005 r. z inicjatywy Zofii Janeczek, która przez wszystkie lata jest również kierownikiem zespołu.

Do zespołu należą 22 osoby, a zespół prowadzi Renata Brankowska.

Mottem zespołu jest „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają, źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”.

Członkowie zespołu Wiwat z Podmokla Małego podkreślają, że świetnie się ze sobą bawią. Już od 10 lat śpiewem rozsławiają Ziemię Babimojską.

Na próbach spotykają się raz w tygodniu

Zajęcia muzyczno-artystyczne prowadzi Renata Brankowska, która dojeżdża na spotkania z Chobienic. Przygrywa im głównie keyboard, choć zdarzają się również występy z akordeonem. – Mamy tutaj taką tradycję w Pod-moklach, która nazywa się pulter. Jest to impreza organizowana przez młodą parę na tydzień przed weselem. A że my w zespole jesteśmy już w wieku 50 plus, to dzieci mamy dorosłe. Gdy ktoś wydaje za mąż córkę lub czyjś syn się żeni, jesteśmy zapraszani na taki pulter. Bierzemy akordeon i idziemy w gości z życzeniami i piosenką – opowiadają członkowie zespołu.

W repertuarze zespół ma piosenki: biesiadne, ludowe, regionalne oraz kolędy. Swym śpiewem umilają czas na festynach oraz biorą udział w różnych konkursach. W czasie minionych lat możemy wymienić następujące występy.

Może Cię zainteresować również: