Miasto rocka- o festiwalu

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2009 roku podczas obchodów Dni Babimostu. Festiwal powstał z inicjatywy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście – Anety Sybis-Jeż.

Impreza spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem mieszkańców, a i zespoły nie szczędziły nam komplementów pod kątem organizacji, co oczywiście było niezwykle miłe. No i naturalnie zmobilizowało nas to do stworzenia kolejnych edycji.

W 2010 roku zmieniliśmy miejsce festiwalu i przenieśliśmy się na dużo większy plac przy hali sportowej „Olimpia”, dzięki czemu mieliśmy więcej miejsca na zaplecze logistyczne. Festiwal sam w sobie ma na celu promocję młodych zespołów, których w naszym kraju nie brakuje, ale przede wszystkim spotkanie i posłuchanie rocka w fantastycznym towarzystwie.

Co roku staramy się także zapraszać gwiazdy, dzięki którym finał festiwalu wygląda okazale. Dotychczas gościliśmy zespoły IRA, Lombard, Big Cyc, Golden Life, Varius Manx, Oddział Zamknięty, Kasia Kowalska, Manchester, Loka, Róże Europy, Kobranocka, Luxtorpeda, COMA, Proletaryat, Agnieszka Chylińska oraz Rezerwat! Niebawem przedstawimy gwiazdy na edycję w 2017 r.

Może Cię zainteresować również: